Nanotechnologie v oblasti úpravy povrchů materiálů

Nano-technologie zahrnuje vývoj, výrobu a aplikaci systémů, které se skládají z nanometrů. Nanometr se rovná milióntině milimetru.

Materiály se základními jednotkami jen několik nanometrů otevírají dveře novému rozměru rozvoje materiálů s využitím nejnovějších poznatků vědy, vývoje a výzkumu nanotechnologie. Struktury, které byly před několika lety považovány za fyzicky nedosažitelné, se nyní dostaly do realizovatelnosti a následné aplikace do praxe. U systémů této stupnice byly dosaženy zcela nové funkční vlastnosti materiálů a produktů. V chemickém odvětví nanotechnologií jsou nyní obrovské inovační možnosti při programování materiálů a při úpravě vlastností zejména povrchů materiálů, které jsou hlavním předmětem naší činnosti.

Naše společnost se podílí na vývoji velmi tenkých a multifunkčních povrchových nátěrů o tloušťkách nanometrů, které umožňují povrchovou úpravu téměř na jakémkoli povrchu. Specializace je zejména v nano-povlacích na bázi oxidu křemičitého (SiO2). Superhydrofobní nano povlaky jsou nanášeny na povrchy pro ochranu skla, textilu, keramiky, laku, kovu, textilií, dřeva a stavebních povrchů, které mají superhydrofobní vlastnosti. Jejich hlavními výhodami jsou vodoodpudivost, odpuzování skvrn a samočistící efekt, odolnost proti poškrábání, oleofobní povlak a ochrana před UV zářením.

Funkční vlastnosti povlaků SiO2 v oblasti nanotechnologií pomáhají při ochraně životního prostředí, snižují potřebu používání čistících prostředků a dalších chemikálií. Suroviny pro nátěry s oxidem křemičitým jsou v přirozeném prostředí bohaté, a i proto je technologie na bázi oxidu křemíku šetrná k životnímu prostředí.
Nanotechnologie v oblasti povrchu materiálů za posledních 10 let umožnila aplikování nejnovějších poznatků vědy a výzkumu do běžné praxe což přispívá k netušeným možnostem úpravy a chování povrchů materiálů.

Moderní technologie, nanotechnologie a nanopovlaky pro všechny

V posledních letech se stále častěji setkáváte s pojmem nanotechnologie. Tato inovativní technologie převratně mění svět kolem Vás a to zejména v oblasti chování povrchu materiálů,kde vede k netušeným vlastnostem materiálů a jejich povrchů. To co se zdálo dříve nemožné je díky nanotechnologii dnes realizovatelné. V úpravě povrchu materiálů se jedná zejména o změnu klíčových vlastností a to je tvrdost povrchu, jeho odolnost vůči mechanickým a chemickým vlivům a UV záření, jakost a povrchové napětí povrchu a s tím spojená schopnost odpuzovat nečistoty a následná samočistící schopnost a nesrovnatelné jednodušší a snadnější údržba a čištění.

Nanopovlaky, keramická ochrana laku automobilu

Nano keramická ochrana automobilu vytvoří na povrchu vozidla tenkou, velmi tvrdou neviditelnou vrstvu nanočástic, která zabrání poškození automobilu před agresivními vlivy okolního prostředí, poškrábáním, korozí, UV zářením a dalšímu mechanickému a chemickému poškození. Nanopolitura uzavře tenkou ochrannou vrstvou povrch automobilu na dlouhou dobu a proto je důležité povrch vozidla dokonale připravit a vyčistit, jinak by byly případné nečistoty zakonzervovány pod vrstvou nanopolitury.

Oiso detail hydrofobita

Návod jak připravit povrch a aplikovat nano ochranu laku OiSO